- edas

Linux - zdarma a legálně

 • Hlavní stránka
 • WEBovský počítadlo
 • Edasova Gimp pejdž
 • Zdrojáky a programy
 • Dost dobrý třídy pro Javu
 • Java SecureFTP
 • unixODBC
 • Karel++
 • Punk
 • Visací Zámek
 • Visací Zámek Revirvál
 • Zajímavý odkazy
 • Fotky
 • Statistika návštěvnosti stránek

 • English

  | CGIC 1.06
  GD 1.4 (GIF)
  GD 1.6.3 (PNG)
  GIF Info 1.0.1
  PNG Info 1.0.1
  WindowMaker Application Launcher 0.1.2

  Maildir++ support for Qmail-SQL
  Few extensions for Qmail-SQL
  Laslogin for Courier-IMAP

  ========================================
  Tady jsou zdrojáky několika užitečných programů, který se hoděj k různým účelům. Především pro provoz WEBovskýho počítadla.

  RPM se zdrojáky stačí stáhnout, pomocí rpm -i <jmeno-src-souboru> nainstalovat, pomocí rpm -bb <jmeno-spec-souboru> přeložit do binární formy a nakonec pomocí rpm -i <jmeno-bin-souboru> nainstalovat.
  Binární RPM jsou přeložený na Linuxu (RedHat 6.0 s glibc 2.1). Pokud máte někdo starší glibc (např. RH 5.2 má glibc 2.0), tak si stáhněte zdrojákové RPM a přeložte.

  CGIC 1.06

  CGIC je knihovna pro vývojáře webových aplikací v jazyce C. Umožnuje generování HTTP hlaviček pro komunikaci s klientem, přístup k systémovým proměnným nastavených web serverem, přístup k proměnným formulářů apod.
  Jejím autorem je Thomas Boutell, nejnovější verze je ke stažení na stránkách autora.

  Zpět na začátek stránky

  GD 1.4

  Knihovna funkcí pro vývojáře aplikací pracujících s obrázky ve formátu GIF. Je to poslední verze, nasledující verze podporují pouze formát PNG. Vzhledem k problémům s patentem formátu GIF nedoporužuju tuhle knihovnu používat a přejít na novější. Tuhle knihovnu potřebuje WEBovský počítadlo do verze 1.5.x.
  Jejím autorem je Thomas Boutell, nejnovější verze je ke stažení na stránkách autora.

  Zpět na začátek stránky

  GD 1.6.3

  Knihovna funkcí pro vývojáře aplikací pracujících s obrázky ve formátu PNG. Tuhle knihovnu potřebuje WEBovský počítadlo od verze 1.6.x. Narazil jsem ale na problém se zobrazováním PNG obrázku v browserech. Ani jeden z testovaných browserů (Netscape, Expolorer, Opera, ... - nejnovější ke dni 5.10.1999) si neumí poradit s tranparentmím pozadím v PNG a zobrazí ho vyplněný barvou. Pokud se tomu chcete vyhnout použijte knihovnu GD 1.4 s formátem GIF.
  Jejím autorem je Thomas Boutell, nejnovější verze je ke stažení na stránkách autora.

  Zpět na začátek stránky

  GIF Info 1.0.1

  Prográmek pro zjišťování informací z GIFů (velikost a komentáře). Používá se napříkad pro generování stránky "charsets.html" při změně znakových sad WEBovskýho počítadla ve verzi 1.5.x.
  Napověda se zobrazí vyvoláním programu s parametrem -h.
  Pro přeložení i používání programu gifinfo je třeba mít knihovny libungif nebo starší libgif. Ty tu ke stažení nejsou, ale pokud vím, tak jsou standartní součástí domácích Unixů (Linux, FreeBSD apod). Pro ostatní systémy je třeba se podívat po Internetu po zdrojácích nebo přímo binárních souborech. Časem snad bude gifinfo přímo součástí knihoven libungif.

  Zpět na začátek stránky

  PNG Info 1.0.1

  Prográmek pro zjišťování informací z PiNGů (velikost a komentáře). Používá se například pro generování stránky "charsets.html" při změně znakových sad WEBovskýho počítadla ve verzi 1.6.x a výš.
  Napověda se zobrazí vyvoláním programu s parametrem -h.
  Pro přeložení i používání programu pnginfo je třeba mít knihovny libpng. Ty tu ke stažení nejsou, ale pokud vím, tak jsou standartní součástí domácích Unixů (Linux, FreeBSD apod). Pro ostatní systémy je třeba se podívat po Internetu po zdrojácích nebo přímo binárních souborech.

  Zpět na začátek stránky

  WindowMaker docked application launcher 0.1.2

  Malá aplikace pro WindowMaker, která umožňuje spouštění jiných programů aniž by každej z nich musel mít svoji ikonu. V aplikaci se najednou zobrazujou tlačítka pro tři programy, další se daj zobrazit skorolováním.
  Program vychází z wmappl 0.2 od Casey Harkinse, kterej ale nepoužívá textový popisy a zobrazuje najednou 6 tlačítek (pouze ikony).
  Program wmal je dobrej např. pro spouštění aplikací stejnýho typu, ale jinýho účelu, např. terminálových session na různý počítače.
  Aplikace nevyžaduje žádný zvláštní knihovny, používá standartní XWindows rozhraní.

  Zpět na začátek stránky

  ========================================
  Stránky jsou optimalizovaný pro jakýkoliv rozlišení (i pro 640x480) a pro jakejkoliv prohlížeč (i pro textovej Lynx).
  Připomínky mi pište e-mailem na adresu martin.edlman@gmail.com

  Naposledy upravováno: 07.11.2009

  Muj stav Yahoo! Messenger: | ICQ:
  Apache gfx by Gimp

  Martin 'Edas' Edlman, martin.edlman@gmail.com