- edas

Linux - zdarma a legálně

 • Home page
 • WEB counter
 • Edas' Gimp page
 • Sources and programs
 • Cool Javu classes
 • Java SecureFTP
 • unixODBC
 • Karel++
 • Punk
 • Visací Zámek
 • Visací Zámek Revirval
 • Interesting links
 • Photos
 • Statistics of accesses (czech only)

 • Česky

  | Seznam instalovaných počítadel
  Stažení
  Extra znakové sady
  ========================================

  ENGLISH VERSION NOT AVAILABLE

  I have no time plan, so don't ask me when it will be available.

  Na této stránce nenajdete možnost vytvořit si svoje počítadlo. Tato stránka je určena pro správce web serverů, kteří chtějí svým zákazníkům poskytnout možnost umístit na svoje stránky počítadlo přístupů. Pokud mezi takové správce patříte, musíte si stáhnout zdrojáky programů a stránek (popř. i dalších podpůrných programů) a podle instrukcí je nainstalovat na svůj server.

  Vy, kteří si chcete zřídit svoje počítadlo, musíte na českém Internetu (a možná nejen na něm) najít nainstalované WEBovský počítadlo a podle instrukcí si počítadlo zřídit a používat. Koukněte se do seznamu instalovaných počítadel a vyberte si takové, které Vám bude nejlépe vyhovovat. Pokud se Vám ani jedna možnost nebude zdát dost dobrá, ale chtěli byste používat WEBovský počítadlo, zkuste se obrátit na svého poskytovatele připojení, dejte mu odkaz na tuto stránku a požádejte ho o instalaci počítadla na jeho server.

  WEBovský počítadlo je prográmek, který počítá přístupy na webovské stránky. Pokud i vy máte svoji stránku na Internetu, chcete možná vědět, kolik lidí si ji prohlédlo. Právě k tomu se přesně hodí toto počítadlo.

  Jaké má toto počítadlo výhody oproti jiným? Především má velké možnosti nastavení fontů, barev, způsobů zobrazení, ale také je dobré, že nepočítá přístup při každém nahrání stránky s počítadlem. Pokud na stránku přistupujete několikrát po sobě, přičte vetšina počítadel přístup pokaždé. Toto počítadlo počítá přístupy pouze jednou denně z každého počítače.

  Toto počítadlo je téměř identické s počítadlem WEB-counter firmy NetDigts, podle něhož bylo toto počítadlo vytvořeno. Z amerického počítadla jsou použity některé věci, jako např. fonty, ale i stránky, přeložené do češtiny.

  Seznam instalovaných WEBovských počítadel

  Adresa počítadla Správce e-mail Funkční
  pocitadlo.zeal.cz/WEBcount Michal Švarc msvarc@zeal.cz ano
  www.vol.cz/WEBcount WEB master webmaster@vol.cz ne
  pocitadlo.netway.cz Martin Semrad semrad@netway.cz ano
  teta.fm.vse.cz/WEBcount Pavel Pokorný pokorny@fm.vse.cz ano
  mail.kdcomputer.cz/WEBcount David Toman the.max(zavinac)volny.cz ano

  Pokud jste na svůj server nainstaloval WEBovský počítadlo a není v tomto seznamu, nebo víte o nainstalovaném počítadlu, které zde není, dejte mi, prosím, e-mailem vědět URL, kde je počítadlo nainstalováno, a e-mail správce, podle mých časových možností to přidám do tohoto seznamu.

  Back to top

  Stáhnutí zdrojáků WEBovskýho počítadla

  Pokud máte zájem si stáhnout zdrojáky WEBovskýho počítadla, můžete tak klidně učinit. Zdrojáky jsou distribuovány uplně zdarma, ale bez jakékoliv záruky.

  Je to schopný se přeložit na Un*xu (ozkoušený je FreeBSD, Linux, HP-UX), bez problémů by to mělo jít snad přeložit i na jiných. Popis instalace je v souboru README v distribuci.

  Pokud si zdrojáky stáhnete, překompilujete, rozchodíte a budete používat, budu rád, když mi dáte vědět, kde je používate, na jakým OS, a pokud byly při překladu nějaký problémy, tak jaký a jak byly vyřešený, abych to mohl řešit v distribuci nebo to napsat do README.

  RPM se zdrojáky stačí stáhnout, pomocí rpm -i <jmeno-src-souboru> nainstalovat, pomocí rpm -bb <jmeno-spec-souboru> přeložit do binární formy a nakonec pomocí rpm -i <jmeno-bin-souboru> nainstalovat.

  • Zdrojáky:
   • verze 1.4 již není ke stažení.
   • verze 1.4.A již není ke stažení.
    Ve verzi 1.4.A je udělaná konfigurace pomocí skriptu. Taky se vygenerujou HTML stránky, tak aby tam seděly odkazy podle nastavených parametrů (pokud jsou jiný než standartní), dále jsou úpravený zdrojáky, aby generovaný stránky měly spravný odkazy a pracovaly se správnýma adresářema. Prostě tahle verze je, doufám, na dlouhou dobu finální - po konfiguraci se všechno správně nastaví a vygeneruje.
   • verze 1.4.B již není ke stažení.
    Stejná distribuce jako 1.4.A, obsahuje navíc jednu znakovou sadu (č.30).
   • verze 1.4.C již není ke stažení.
    Stejná distribuce jako 1.4.B, posílá podrobný výpis přístupů.
   • verze 1.4.D již není ke stažení
    Stejná distribuce jako 1.4.C, obsahuje navíc dvě znakový sady (č.31 a 32) a řadu úprav ve zdrojácích - debugovací výpisy pro ladění a snad by to mělo být líp přenositelný (např. na HP-UX, díky Miroslavu Novákovi).
   • verze 1.5.1 již není ke stažení
    Co do funkčnosti stejná distribuce jako 1.4.D.
    Zdrojáky neobsahují knihovny Thomase Boutella pro práci s GIFy a CGI. Ty je třeba si stáhnout samostatně, buď odtud nebo přímo ze stránek autora.
    Je trochu upravená konfigurace a stránky mají přípony html místo htm. Je dodělaná část install pro make.
    Součástí je i skript pro generování stránky se znakovými sadami podle aktuálního stavu sad. Takže po přidání nebo ubrání sady stačí skriptem přegenerovat stránku, aby obsahovala správné informace. K tomu je třeba prográmek gifinfo. Počítadlo si poradí i s neexistující sadou - místo ní zkusí použít sadu 0, pokud ani ta neexistuje, nevrátí žádný obrázek.
   • verze 1.5.2 (gzipped tar, 269 KB)
    verze 1.5.2 (SRPM, 276 KB)
    Co do funkčnosti stejná distribuce jako 1.5.1. Má opravenej program wcview pro zobrazování informací o počítadlech správcem počítadla.
   • verze 1.6.1 již není ke stažení
    Co do funkčnosti stejná distribuce jako 1.5.1.
    Pro práci s obrázky používá novou knihovnu gd-1.6.x od Thomase Boutella, která kvůli patentovým problémům již nepracuje s GIFy, ale používá formát PNG. Dále je přeba knihovna pro práci s CGI. Je třeba si stáhnout tyto knihovny samostatně, buď odtud nebo přímo ze stránek autora. Součástí je i skript pro generování stránky se znakovými sadami podle aktuálního stavu sad, stejně jako u verze 1.5.x ovšem pro formát PNG. K tomu je třeba prográmek pnginfo.
   • verze 1.6.2 (gzipped tar, 219 KB)
    verze 1.6.2 (SRPM, 224 KB)
    Co do funkčnosti stejná distribuce jako 1.6.1. Má opravenej program wcview pro zobrazování informací o počítadlech správcem počítadla.
   • README
    K posledni verzi (zatím i jediný)
   • INSTALL
    Popis pro uspěšné přeložení a instalaci z SRPM i tar.gz a popis instalace nových znakových sad.
  • Binární forma
   • Binární formu sem nedávám z důvodu, že výsledný bináry maj v sobě natvrdo zakompilovaný informace nastavený během konfigurace. A protože se tyhle informace pokaždý lišej, tak nemá cenu aby si někdo stahoval bináry, který mu budou na nic.
    Překlad ze zdrojáků je jednoduchej a včetně konfigurace trvá pár minut.

  Back to top

  Extra znakové sady

  Znakové sady, které nejsou součástí počítadla, lze stahovat přímo ze stránek se znakovými sadami nainstalovaných WEBovských počítadel. Potom je stačí umístit do adresáře images/, kde jsou ostatní sady a skriptem genchset.sh přegenerovat svoji stránku se znakovými sadami.

  Několik extra znakových sad lze stáhnout zde:
  PNG verzeGIF verzeInfo
  Zmenšená sada 13 z distribuce počítadla
  Poslal Jan Zíka
  Poslal Jiri Molis
  The Crow - Vrána (font Mael) od Tommyho
  Malé vrhací kostky s prázdnou nulou
  Malé vrhací kostky s tečkou na nule
  Střední vrhací kostky s prázdnou nulou
  Střední vrhací kostky s tečkou na nule
  Velké vrhací kostky s prázdnou nulou
  Velké vrhací kostky s tečkou na nule
  Star Trek Next Extra Bold BT. Poslal Trekie
  Star Trek Film BT. Poslal Trekie
  Trek DS9 Credits Text. Poslal Trekie
  Borg9. Poslal Trekie
  Mini Style. Poslal Jiri Pospisil

  Back to top


  WEBovský počítadlo TM Edas. All rights reserved
  Pokud máte nějaký dotaz nebo připomínku k počítadlu jako programu, pište na adresu martin.edlman@gmail.com.
  ========================================
  These pages are optimized for any resolution (even 640x480) and for any browser (even text based Lynx).
  Please send any suggestions by e-mail to martin.edlman@gmail.com

  Last modified: 2009/11/07

  My state Yahoo! Messenger: | ICQ:
  Apache gfx by Gimp

  Martin 'Edas' Edlman, martin.edlman@gmail.com