- edas

Linux - zdarma a legálně

 • Home page
 • WEB counter
 • Edas' Gimp page
 • Sources and programs
 • Cool Javu classes
 • Java SecureFTP
 • unixODBC
 • Karel++
 • Punk
 • Visací Zámek
 • Visací Zámek Revirval
 • Interesting links
 • Photos
 • Statistics of accesses (czech only)

 • Česky

  | CGIC 1.06
  GD 1.4 (GIF)
  GD 1.6.3 (PNG)
  GIF Info 1.0.1
  PNG Info 1.0.1
  WindowMaker Application Launcher 0.1.2

  Maildir++ support for Qmail-SQL
  Few extensions for Qmail-SQL
  Laslogin for Courier-IMAP

  ========================================

  ENGLISH VERSION NOT AVAILABLE

  I have no time plan, so don't ask me when it will be available.

  Tady jsou zdrojáky několika užitečných programů, který se hoděj k různým účelům. Především pro provoz WEBovskýho počítadla.

  RPM se zdrojáky stačí stáhnout, pomocí rpm -i <jmeno-src-souboru> nainstalovat, pomocí rpm -bb <jmeno-spec-souboru> přeložit do binární formy a nakonec pomocí rpm -i <jmeno-bin-souboru> nainstalovat.
  Binární RPM jsou přeložený na Linuxu (RedHat 6.0 s glibc 2.1). Pokud máte někdo starší glibc (např. RH 5.2 má glibc 2.0), tak si stáhněte zdrojákové RPM a přeložte.

  CGIC 1.06

  CGIC je knihovna pro vývojáře webových aplikací v jazyce C. Umožnuje generování HTTP hlaviček pro komunikaci s klientem, přístup k systémovým proměnným nastavených web serverem, přístup k proměnným formulářů apod.
  Jejím autorem je Thomas Boutell, nejnovější verze je ke stažení na stránkách autora.

  Back to top

  GD 1.4

  Knihovna funkcí pro vývojáře aplikací pracujících s obrázky ve formátu GIF. Je to poslední verze, nasledující verze podporují pouze formát PNG. Vzhledem k problémům s patentem formátu GIF nedoporužuju tuhle knihovnu používat a přejít na novější. Tuhle knihovnu potřebuje WEBovský počítadlo do verze 1.5.x.
  Jejím autorem je Thomas Boutell, nejnovější verze je ke stažení na stránkách autora.

  Back to top

  GD 1.6.3

  Knihovna funkcí pro vývojáře aplikací pracujících s obrázky ve formátu PNG. Tuhle knihovnu potřebuje WEBovský počítadlo od verze 1.6.x. Narazil jsem ale na problém se zobrazováním PNG obrázku v browserech. Ani jeden z testovaných browserů (Netscape, Expolorer, Opera, ... - nejnovější ke dni 5.10.1999) si neumí poradit s tranparentmím pozadím v PNG a zobrazí ho vyplněný barvou. Pokud se tomu chcete vyhnout použijte knihovnu GD 1.4 s formátem GIF.
  Jejím autorem je Thomas Boutell, nejnovější verze je ke stažení na stránkách autora.

  Back to top

  GIF Info 1.0.1

  Prográmek pro zjišťování informací z GIFů (velikost a komentáře). Používá se napříkad pro generování stránky "charsets.html" při změně znakových sad WEBovskýho počítadla ve verzi 1.5.x.
  Napověda se zobrazí vyvoláním programu s parametrem -h.
  Pro přeložení i používání programu gifinfo je třeba mít knihovny libungif nebo starší libgif. Ty tu ke stažení nejsou, ale pokud vím, tak jsou standartní součástí domácích Unixů (Linux, FreeBSD apod). Pro ostatní systémy je třeba se podívat po Internetu po zdrojácích nebo přímo binárních souborech. Časem snad bude gifinfo přímo součástí knihoven libungif.

  Back to top

  PNG Info 1.0.1

  Prográmek pro zjišťování informací z PiNGů (velikost a komentáře). Používá se například pro generování stránky "charsets.html" při změně znakových sad WEBovskýho počítadla ve verzi 1.6.x a výš.
  Napověda se zobrazí vyvoláním programu s parametrem -h.
  Pro přeložení i používání programu pnginfo je třeba mít knihovny libpng. Ty tu ke stažení nejsou, ale pokud vím, tak jsou standartní součástí domácích Unixů (Linux, FreeBSD apod). Pro ostatní systémy je třeba se podívat po Internetu po zdrojácích nebo přímo binárních souborech.

  Back to top

  WindowMaker docked application launcher 0.1.2

  Small application for WindowMaker which allows you to lauch other programs from within one icon. Three buttons are displayed at once in the icon, other can be displayed by scrolling.
  Program is based on wmappl 0.2 by Casey Harkins which doesn't use labels but displays 6 buttons (icons only).
  Program wmal is useful for grouping applications of the same type but with different task, e.g. terminal sessions to different computers.
  The appliction doesn't require any special libraries, it uses standart XWindows interface.

  Back to top

  ========================================
  These pages are optimized for any resolution (even 640x480) and for any browser (even text based Lynx).
  Please send any suggestions by e-mail to martin.edlman@gmail.com

  Last modified: 2009/11/07

  My state Yahoo! Messenger: | ICQ:
  Apache gfx by Gimp

  Martin 'Edas' Edlman, martin.edlman@gmail.com