- edas

Linux - zdarma a legálně

 • Home page
 • WEB counter
 • Edas' Gimp page
 • Sources and programs
 • Cool Javu classes
 • Java SecureFTP
 • unixODBC
 • Karel++
 • Punk
 • Visací Zámek
 • Visací Zámek Revirval
 • Interesting links
 • Photos
 • Statistics of accesses (czech only)

 • Česky

  | Odkazy na různý místa po celým světě
  Koncert Sex Pistols v Praze
  Novy punkovy CD
  CD Sex Pistols - Filthy Lucre Live
  CD Sex Pistols - Never Mind The Bollocks (2CD) - kritika
  ========================================

  ENGLISH VERSION NOT AVAILABLE

  I have no time plan, so don't ask me when it will be available.

  Dostali jste se na stránku, na kterou budu psát všelijaký věci, který se týkaj punku, a který píšu já ze svýho pohledu. Pokud s čímkoliv nebudete souhlasit, tak je to čistě vaše věc, tohle jsou moje názory. Pokud chcete čímkoliv přispět, tak mi pošlete e-mail.
  Odkazy

  Sex Pistols Exploited Clash Visací Zámek Seznam míst World Wide Punk

  Back to top

  Koncert Sex Pistols v Praze

  Tak jako první sem napíšu něco o koncertě Sex Pistols v Praze, kterej proběhl sedmýho července ve Sportovní hale.

  Šel jsem tam s bráchou v nejistotě, protože podle toho, co jsem slyšel o jejich předchozích koncertech to měl bejt snad propadák. V Dánsku je vypískali i jinde je nepřijali tak, jak si zaslouží NEJLEPŠÍ PUNKOVÁ SKUPINA - jak ji označujou v Anglii Mother of the Punk. Navíc měli hrát po dvaceti letech, bez nějakýho velkýho předchozího zkoušení, ve starý sestavě bez Sida Viciouse s Glenem Matlockem.

  Nemálo lidí to odsuzovalo, že je to návrat jenom kvůli penězům, ne kvůli punku, že zrazujou to co vybudovali. Četli jste nějakej rozhovor s Pistolema před a během turné? "Čuráci jako Green Day, Offspring a jim podobný vydělávaj prachy na tom, čemu voni říkaj punk. Jenže to nění žadnej punk, ty kreténi vědej hovno vo tom, co to punk je a my to chcem lidem zase ukázat. Samozřejmě, že si na tom chceme namastit kapsy - říkejte tomu Filthy Lucre Tour - Turné mamonu." Tak nějak komentoval návrat Pistolí na tiskovce zpěvák Johnny Rotten. Během řeči sprostě nadával novinářům i rádobypunkovým skupinám, ale Pistolníci na to maj právo.

  Jeden debilní rozhovor si můžete přečíst v jednou z posledních Rock Popů (tuším, že v červnovým), ve kterým spolu telefonuje Honza Dědek a Glen Matlock. Dědek je podle tohohle rozhovoru dost solidní nasrávač a Matlocka se mu podařilo nasrat velice rychle. Ani se nedivím, že mu s tím Matlock praštil, protože proč se nechávat bezdůvodně urážet vod nějakýho ...., kterej si vyloženě potřebuje zarejpat. Jestli jsi na tom koncertě Dědku nebyl, jak jsi psal, tak tos měl, protože by ses pak určitě Pistolím omluvil. Comeback Pistolí rozhodně NEBYL žádnej vopruz roku!

  Přes tyhle všechny pomluvy jsem se na koncert šíleně těšil, protože jsem vždycky chtěl vidět punkery, který hnuli světem. V hale se to hemžilo pestrobarevnýma čírama, koženejma bundama s pyramidama, okovaný boty dupaly po podlaze a všichni čekali na nástup punku.

  V osm zhaslo světlo a na pódium nalezli E!E, který zahráli výborně a asi po čtyřiceti minutách skončili, aby mohli maníci upravit plochu pro Krále. V devět zase zhasli a po stranách pódia spustili plátna potištěný článkama z novin: "PUNK? Call it Filthy Lucre" a podobně. Na plac nastoupili Pistole a hned od začátku to rozjeli divoce a zvostra. Rotten, Cook, Jones i Matlock předvedli vyníkající výkon. Pod pódiem to bylo taky dost divoký, i když díky hustotě lidí se nedalo ani moc pogovat, ale vedro a tlačenice tam byly dost velký. Maníci za hrazením pobíhali s kelímkama vody, který podávali do davu a s kanystrama vody, který vylejvali lidem na hlavy - FUCKT SKVĚLÁ VĚC. Přesto to pár lidí nevydrželo a přes hlavy ostatních přelejzali přes hrazení k pořadatelům a pak zas dozadu.

  Pistole odehráli hodinku a chystali se zabalit. Jenže to ještě nezahráli Anarchy, takže se po chvilce ukrutnýho řevu a pískotu publika vrátili, zopákli Pretty Vacant a dali ANARCHY - to co se dělo na ploše haly bylo ukrutný maso, skvělá masáž všech částí těla včetně obličeje. Pak zas odešli, ale museli přijít ještě jednou - u nás prostě Pistole letěj. Kdo tam nebyl, ten ukrutně zaváhal, tohle jsem nečekal, zcela určitě to byl ten nejlepší koncert jakej jsem kdy viděl a jakej už asi nikdy nezažiju. FUCK YOU ALL WHO DISLIKE THEIR COMEBACK.

  Nakonec odešli nafest. Rotten ještě řekl: "You were fucking brilliant...!!!"

  "YOU WERE TOO"

  Back to top

  Co vychází za nový punkový CD (o kterých vím)...

  Back to top

  Sex Pistols: Filthy Lucre Live - GENIÁLNÍ

  Jestli jste to ještě neslyšeli, tak si to někde sežeňte, protože to je fuckt vohul. Pistole po dvaceti letech zase naživo. Kdo jste byl na koncertě, tak víte jakej to byl skvělej koncert, takže si to můžete připomenout. A kdo jste tam nebyl, třeba proto, že jste nemohli, nebo proto, že jste tomu jako mnoho dalších nevěřili, tak si teď můžete spravit chuť, opravit mínění o comebacku Pistolí a trochu zažít tu skvělou atmosféru.

  Záznam pochází z, tuším že, prvního koncertu turné v Londýnském Finsbury Parku. Je na něm 15 dobře známých pecekm, v podstatě v tom pořadí, jak je hráli i tady v Praze, i se závěrečnou pauzou před přídavkem Anarchy. CD vydala firma Virgin Record America.

  Takže co na tom je vlastně za songy? Bodies, Seventeen, New York, No Feelings, Did You No Wrong, God Save The Queen, Liar, Satellite, (I'm not Your) Stepping Stone, Holidays In The Sun, Submission, Pretty Vacant, EMI, Anarchy In The UK, Problems.

  Back to top

  A jak vidí kritik Jaroslav Špulák reedici 2CD Never Mind The Bollocks?

  (opsáno z týdeníku Beng, r.1, č.12)

  Rok Sex Pistols vplul do druhé poloviny a zdá se, že je před svým vrcholem. Ještě než staříci bez čír odehrají poslední festival, na kterém možná budou čelit plivancům, kelímkům od piva či kamenům, vydala firma Virgin dvojalbum s připomínkou věru hřejivou. Na prvním disku totiž nalezneme slavné Never Mind The Bollocks v původní verzi bez zásahu současné studiové techniky. A nediskutujme o tom, zda je to v pořádku, či zda bychom přivítali přemasterovaný zvuk. Album patří do poloviny sedmdesátých let a každý zásah by znamenal zhruba to, co současné podivné kolébání kapely na světových podiích, kdy vzpomínka je to jediné, co Sex Pistols ospravedlňuje.

  Kompilace Spunk je sbírkou stejnojmenného kompletu, a několika demosnímků. Trvá celých sedmdesát minut, předkláda jednadvacet skladeb a nabízí je v tak syrové podobě, že jste rádi za producenty kamsi směrovanou Never Mind The Bollocks. Dvě verze No Feelings (jednou bez No na začátku) jsou si podobné ve své nevzrušivosti (porovnání s nahrávkou na jediném regulérním albu kapely mluví po všech stránkách pro verzi z Never Mind The Bollocks, stejně jako většina ostatních skladeb, i těch, které na prvním kotouči nenalezly své místo. Proto lze slyšet ve stejném anarchopunkovém duchu poskládané (a instrumentálně fakticky podivně przněné) Satellite (opět ve dvou verzích, tentokrát je ta první zapsána pouze s jedním "l") nebo Who Was It? (což je ale jedna z podob protestskladby EMI). Ovšem paradoxům není konec. Slavná Anarchy In The U.K. je na úplný konec zařazena pod původním názvem, nicméně v první polovině kolekce hledejte jakousi Nookie. Hned za ní No Future, což je jedna z masek pro několikrát zakázanou a lynčovanou God Save The Queen.

  Zajímavost na úplný závěr. Na tvorbě Sex Pistols se podíleli Cook, Jones, Matlock a Rotten rukou společnou. Pouze ve skladbách Bodies a Holiday In The Sun přiložil ruku k dílu i Sid Vicious.

  V hodnocení dostalo CD čtyři budy, což znamená lehce nadprůměrný

  Back to top

  ========================================
  These pages are optimized for any resolution (even 640x480) and for any browser (even text based Lynx).
  Please send any suggestions by e-mail to martin.edlman@gmail.com

  Last modified: 2009/11/07

  My state Yahoo! Messenger: | ICQ:
  Apache gfx by Gimp

  Martin 'Edas' Edlman, martin.edlman@gmail.com